Eļļu rekomendācijas

Lai nodrošinātu pareizu un ilgstošu tehnikas darbību, ir svarīgi izvēlēties piemērotu eļļu. Vispirms jāsāk ar lietotāja rokasgrāmatu. Tā tiek izsniegta iegādājoties tehniku vai automašīnu, bet ja rokasgrāmata nav pieejama, ieteicams izmantot zemāk pievienotos eļļas ražotāju veidotos katalogus.

Eļļu ražotāju rekomendācijas tiek sastādītas tikai atbilstoši tehnikas ražotāju datiem, tomēr mūsdienu dinamiskajā auto industrijas attīstības rezultātā, autoražotāju izvirzītās prasības mainās. Šī iemesla dēļ rodas situācijas, kad vecākā tehnikā, tās dzinējā vai mezglā paredzētās eļļas standarts ir novecojis un eļļa ar šādu standartu netiek ražota vai nav konkrētā eļļas ražotāja produktu klāstā. Šajā gadījumā eļļu ražotājs iesaka izmantot eļļu ar jaunāku standartu, kas spēj pilnībā aizstāt iepriekšējo. Jāņem vērā, ka tehnikas ražotāji parasti norāda minimālās standarta prasības.

Ja tehnikas ražotāja dati ir pieejami, tad eļļas ražotājs katalogā norāda atbilstošo smērvielu no ražotāja produktu klāstā pieejamajām eļļām. Ja produktu klāstā ir vairāki atbilstoši produkti, tad katalogā var tikt norādītas vairākas eļļas vai, ja tās ir vairākas, tās var tik norādītas pēc eļļu ražotāja uzskatiem. Piemēram, jaunākais produkts no tā klāsta, kura atbilstošais standarts ir augstāks kā tehnikas ražotāja izvirzītais. Savukārt, ja ražotājs šādus datus nesniedz, tad informācija nav atspoguļota arī rekomendāciju katalogos (piemēram, tilpums, konkrētajā mezglā nepieciešamās eļļas standarts, parametri u.c. informācija).

Pastāv situācijas, kad tehnikas ražotājs norāda konkrēta zīmola logo uz eļļas korķa. Visbiežāk šāda situācija ir panākta eļļas ražotājam slēdzot vienošanos ar tehnikas ražotāju. Tā ir finansiāli izdevīga eļļas ražotājam, taču tas nenorāda konkrētajā mezglā izmantojamo eļļu – tās standartu vai viskozitāti, kas ir būtiskākie parametri, izvēloties pareizo eļļu.

Viens no populārākajiem mārketinga paņēmieniem ir krāsvielas pievienošana dzesēšanas šķidrumiem, eļļām, stūres pastiprinātājiem un citiem produktiem. Produkta krāsu veido izmantotās bāzes eļļas vai bāzes produkta krāsa un piedevu krāsa. Eļļas krāsa visbiežāk ir dzintarkrāsas, tomēr tās tonis var atšķirties dažādās partijās un tas neietekmē produkta kvalitāti. Visbiežāk krāsviela tiek pievienota ATF jeb automātisko transmisiju šķidrumiem, tos iekrāsojot sarkanā vai dzeltenā krāsā. Dzesēšanas šķidrums bez krāsvielas ir bezkrāsains, tomēr mārketinga nolūkos tiek iekrāsots zilā, zaļā, sarkanā kā arī violetā krāsā, bet stūres pastiprinātāju šķidrumi visbiežāk iekrāsoti sarkanā, zaļā vai dzeltenā krāsā. Svarīgi atcerēties, ka produkta krāsa tiešā veidā nenorāda informāciju par produkta īpašībām un atbilstošajiem standartiem. Mēs taču zinām, ka sarkans Mercedes-Benz nav tas pats kas sarkans Moskvitch automobilis, tāpēc raudzīsimies tāpat arī uz eļļām un dzesēšanas šķidrumiem!

Ja tomēr rodas šaubas par tieši jūsu tehnikā izmantojamām eļļām, smērvielām un citiem produktiem, lūdzu, sazinieties ar mums.

Izvēlies piemērotāko eļļu

Neste Oil rekomendāciju katalogs

Izvēlies piemērotāko eļļu

MPM Oil rekomendāciju katalogs

Izvēlies piemērotāko eļļu

North Sea Lubricants rekomendāciju katalogs