Eļļu rekomendācijas


 

Somijas uzņēmuma Neste sortimentā ir vairāk kā 500 veidu eļļas, smērvielas, industriālās eļļas, dzesēšanas šķidrumi, logu šķidrumi un citi produkti, kas paredzēti izmantošanai automobiļu dzinējos, transmisijās, hidraulikās, reduktoros, rūpniecībā un ražošanā, lauksaimniecībā un mežizstrādē. Uzzināt vairāk par Neste smērvielām.

MPM Oil Company ir eļļu ražotājs, kas piedāvā ļoti plašu augstas kvalitātes eļļu klāstu. Sortimentā ir pieejamas gan motoreļļas, gan mehānisko un automātisko pārnesumkārbu eļļas, kā arī augstas kvalitātes dzesēšanas šķidrumi un citi produkti, kas tiek izmantoti automašīnu servisos. Uzzināt vairāk par MPM Oil Company smērvielām.

Nīderlandes zīmola North Sea Lubricants eļļas un smērvielas raksturo augsta kvalitāte, plašs produktu klāsts dažādos segmentos un pieejamas cenas. North Sea Lubricants produkti tiek ražoti tikai no jaunām bāzes eļļām un kvalitatīvām piedevām. Uzzināt vairāk par North Sea Lubricants smērvielām.

Pareiza eļļas izvēle


Lai nodrošinātu pareizu un ilgstošu tehnikas darbību, ir svarīgi izvēlēties piemērotu eļļu. Vispirms jāsāk ar lietotāja rokasgrāmatu. Tā tiek izsniegta iegādājoties tehniku vai automašīnu, bet ja rokasgrāmata nav pieejama, ieteicams izmantot zemāk pievienotos eļļas ražotāju veidotos katalogus.

Eļļu ražotāju rekomendācijas tiek sastādītas tikai atbilstoši tehnikas ražotāju datiem, tomēr mūsdienu dinamiskajā auto industrijas attīstības rezultātā, autoražotāju izvirzītās prasības mainās. Šī iemesla dēļ rodas situācijas, kad vecākā tehnikā, tās dzinējā vai mezglā paredzētās eļļas standarts ir novecojis un eļļa ar šādu standartu netiek ražota vai nav konkrētā eļļas ražotāja produktu klāstā. Šajā gadījumā eļļu ražotājs iesaka izmantot eļļu ar jaunāku standartu, kas spēj pilnībā aizstāt iepriekšējo. Jāņem vērā, ka tehnikas ražotāji parasti norāda minimālās standarta prasības.

Ja tehnikas ražotāja dati ir pieejami, tad eļļas ražotājs katalogā norāda atbilstošo smērvielu no ražotāja produktu klāstā pieejamajām eļļām. Ja produktu klāstā ir vairāki atbilstoši produkti, tad katalogā var tikt norādītas vairākas eļļas vai, ja tās ir vairākas, tās var tik norādītas pēc eļļu ražotāja uzskatiem. Piemēram, jaunākais produkts no tā klāsta, kura atbilstošais standarts ir augstāks kā tehnikas ražotāja izvirzītais. Savukārt, ja ražotājs šādus datus nesniedz, tad informācija nav atspoguļota arī rekomendāciju katalogos (piemēram, tilpums, konkrētajā mezglā nepieciešamās eļļas standarts, parametri u.c. informācija).

Pastāv situācijas, kad tehnikas ražotājs norāda konkrēta zīmola logo uz eļļas korķa. Visbiežāk šāda situācija ir panākta eļļas ražotājam slēdzot vienošanos ar tehnikas ražotāju. Tā ir finansiāli izdevīga eļļas ražotājam, taču tas nenorāda konkrētajā mezglā izmantojamo eļļu – tās standartu vai viskozitāti, kas ir būtiskākie parametri, izvēloties pareizo eļļu.

Viens no populārākajiem mārketinga paņēmieniem ir krāsvielas pievienošana dzesēšanas šķidrumiem, eļļām, stūres pastiprinātājiem un citiem produktiem. Produkta krāsu veido izmantotās bāzes eļļas vai bāzes produkta krāsa un piedevu krāsa. Eļļas krāsa visbiežāk ir dzintarkrāsas, tomēr tās tonis var atšķirties dažādās partijās un tas neietekmē produkta kvalitāti. Visbiežāk krāsviela tiek pievienota ATF jeb automātisko transmisiju šķidrumiem, tos iekrāsojot sarkanā vai dzeltenā krāsā. Dzesēšanas šķidrums bez krāsvielas ir bezkrāsains, tomēr mārketinga nolūkos tiek iekrāsots zilā, zaļā, sarkanā kā arī violetā krāsā, bet stūres pastiprinātāju šķidrumi visbiežāk iekrāsoti sarkanā, zaļā vai dzeltenā krāsā. Svarīgi atcerēties, ka produkta krāsa tiešā veidā nenorāda informāciju par produkta īpašībām un atbilstošajiem standartiem. Mēs taču zinām, ka sarkans Mercedes-Benz nav tas pats kas sarkans Moskvitch automobilis, tāpēc raudzīsimies tāpat arī uz eļļām un dzesēšanas šķidrumiem!

Ja tomēr rodas šaubas par tieši jūsu tehnikā izmantojamām eļļām, smērvielām un citiem produktiem, lūdzu, sazinieties ar mums.

Produktu katalogi


Līdzīgi kā jebkurā citā biznesā, arī eļļu ražotāji izvēlās kādu sev pieņemamu stratēģiju. Salīdzinot, viens no uzskatāmākajiem piemēriem ir automobiļu industrija. Pasaulē tiek pārdotas ārkārtīgi daudz zīmolu automašīnas. Katrs no šiem ražotājiem ir definējis, kādu pircēju viņš vēlas aizsniegt, kādā tirgū vai pasaules daļā tas strādās. Katrs no šiem ražotājiem ir arī definējis to kvalitātes un know-how līmeni, kurš ir atbilstošs viņu stratēģijai.

Tāpat arī eļļu ražotāji. Ir pasaulē visiem pazīstami zīmoli, bet tāpat ir arī tikai reģionos vai tikai valstīs zināmi zīmoli. Ir tādi eļļu ražotāji, kuriem ir ražotnes vairākos pasaules reģionos vai valstīs, ir ražotāji, kuriem ražotne ir tikai vienā valstī vai arī ražošanas process tiek uzticēts neatkarīgai rūpnīcai, vai jau gatavi produkti tiek iepirkti no vienas vai dažādām neatkarīgām ražotnēm.

Tāpat arī eļļu ražotāji izmanto dažādas kvalitātes bāzes eļļas un piedevas. Te lieliski iederas piemērs no pārtikas industrijas, kad ražotājs, izmantojot dažādas kvalitātes izejvielas, var uzcept dažādas kūkas. Bet ieliekot kūkas gabalu mutē, jums uzreiz būs jūtamas garšas atšķirības. Diemžēl, izmantojot dažādu ražotāju eļļas, ne vienmēr uzreiz jūs spēsiet noteikt atšķirību. Parasti atšķirības ir izjūtamas ilgākā laika periodā vai ekstremālos apstākļos, piemēram, ļoti aukstā ziemā vai karstās vasarās, tāpat arī ļoti sarežģītās un dārgās iekārtās, kad ļoti būtiski ir izmantot eļļu ar kādiem specifiskiem parametriem, ko noteicis tehnikas vai mezgla ražotājs.

Eļļu ražotāja produktu klāsts tāpat ir un mēdz būt atkarīgs no konkrētajā tirgū pārdoto automobiļu ražotāju standartu prasībām vai ciešākas sadarbības ar kādu no autoražotājiem. Piemēram, ASV autoražotāju dzinējos izmantoto eļļu standarts parasti ir saskaņā ar API (American Petroleum Institute) noteikto. Eiropā daļa auto ražotāju dzinēju eļļu piemērotību raksturo saskaņā ar ACEA (Association des Constructeurs Européens d’Automobiles jeb European Automobile Manufacturers Association) noteiktajiem standartiem. Tajā pat laikā, automobiļu ražotāji var izstrādāt savas eļļas parametru prasības un definēt savus standartus. Piemēram, šādus standartus izvirza VW grupas automobiļiem, kā arī BMW un Mercedes-Benz un citi. Līdzīgi piemēri ir klasificējot manuālo un automātisko transmsiju eļļas, kā arī dzesēšanas šķidrumus.

Ja jums ir nepieciešama papildus informācija par produktiem, to standartiem un pielietojumu, lūdzu, sazinieties ar mums.